Euroopa Regionaalarengu Fond toetab 15 000 euroga projekti “Näojoogat tutvustav veebileht koos koolitustele registreerimise ning veebikoolitusplatvormi loomine koos veebikoolitusprogrammi väljatöötamisega”.

Mis on Gua Sha näomassaaž?

Hea viis muuta oma igapäevane ilurutiin vaheldusrikkamaks on kasutusele võtta Gua Sha massaažitehnika.

Mis on Gua Sha?

Kuigi Gua Sha on hiljuti suunamudijate eestvedamisel populaarsust koguma hakanud, on see Hiinas kasutusel olnud juba aastatuhandeid. See tänapäevane näomassaaži tehnika põhineb traditsioonilisel Hiina tervendaval praktikal – Gua tähendab tõlkes kraapima, sha tähendab akuutset haigust ning kokku pannes tähendab Gua Sha nii öelda haiguse ära kraapimist. Lisaks massaažile hõlmab Gua Sha meetod akupunktuuri punktidele vajutamist, misläbi stimuleeritakse vereringet, tugevdatatakse immuunsüsteemi ning ennetatakse ja leevendatakse erinevaid haigusseisundeid.

Gua Sha näomassaaž aktiveerib naha verevarustust, pakkudes kudedele rohkem hapnikku ja stimuleerides seeläbi naharakkude uuenemist, suurendab kollageeni tootmist, parandades naha elastsust ja tugevust, vähendades seeläbi miimikajooni ja kortsukesi. Vähendab silmaaluseid turseid ja aitab muuta tumedad silmaalused märgatavalt heledamaks. Rahustab ja leevendab näo- ja lõuapiirkonna pingeid, parandab naha üldist seisukorda ja suurendab loomulikku sära.

Gua Sha massaažitehnikat teostatakse tugevast materjalist lameda vahendiga, mis tavaliselt on tehtud mõnest poolvääriskivist. Erinevatele poolvääriskividele omistatakse teatud kasulikke energeetilisi omadusi. Näojooga Sinule e-poest leiad erikujulise valgest Afghan jadeiidist Gua Sha massaažikivikese (https://naojoogasinule.ee/e-pood/). Afghan nefriit, tuntud ka kui Serpentiin, on kristall, mis loob keha ümber energeetilise ja kaitsva kilbi ning aitab luua õnne- ja rahulolutunnet. See on väga maandav kivi, mis soodustab isiklikku transformatsiooni ja süvendab sidet loodusega. Ka on see võimas manifestatsioonitööriist, mis aitab Sul oma eesmärgid ja unistused reaalsuseks muuta.  

Millised on Gua Sha tehnika tulemused?

Pärast Gua Sha õiget ja regulaarset kasutamist võid oma näol märgata järgmisi tulemusi:

  • Lümfidrenaaž – aeglane lümfisüsteem võib põhjustada naha turset, väsimust, aknet ja muid nahaprobleeme. Kuna lümfiringe stimuleerimine on võimalik ainult lihaste liigutamise või massaaži kaudu, on Gua Sha kasutamine parim lahendus.
  • Aknest põhjustatud armide nähtavus väheneb – Gua Sha virgutab vereringlust, mis uuendab naharakke, vähendades seeläbi aknearmide nähtavust.
  • Tursed vähenevad – kuna Gua Sha soodustab lümfidrenaaži ja aktiveerib vereringet, pinguldub nahk ja tursed vähenevad.
  • Tumedad silmaalused kaovad – parem vereringe vähendab tumedaid silmaaluseid ja annab nahale noorusliku sära.
  • Pehmenevad kortsud ja peened jooned – Gua Sha lõdvestab näolihaseid ja -kudesid, siludes seeläbi vananemisilminguid.
  • Tõstab esile põsesarnad ja lõuajoone – järjepidev Gua Sha massaaž näole õige tehnikaga toob kaasa parema välimusega lõuajoone ja põsesarnad. Peale Gua Sha tehnika korrektset kasutamist ei vaja Sa enam meigiga näo kontuurimist!
  • Tugevdab veresooni ning sobib kasutamiseks kuperoosa puhul.

Gua Sha tehnikat tasuks oma ilurutiini rakendada regulaarselt. Kord nädalas teostada põhjalikum ja pikem massaaž, kord päevas näohooldusega kombineerides piisab lühiajalistest, 3-5 minuti pikkusest massaažist. Olenevalt soovitud tulemusest, võid Gua Sha tehnikat kasutada hommikul või õhtul. Hommikul aitab see vähendada turseid näos, õhtul vahetult enne magamaminekut aga näolihaseid lõdvestada.

Kergema survega massaaži tehes aktiveerid enam just lümfisüsteemi ja pindmist vereringet, suurema survega massaaž aga mõjutab näolihaseid ja sügavamal paiknevaid kudesid. Sa võid teha massaaži kogu näole, ent võid ka töödelda ainult konkreetseid lihaseid ja kortsukesi. Igal juhul annab see võimaluse olla loominguline ja muuta oma ilurutiin tõhusamaks ja mängumisemaks. Pea aga meeles, et parimate tulemuste saavutamiseks tasub osata õigeid tehnikaid. Võta oma massažikivi sahtlist välja kui oled selle sinna unustanud ja asu tegutsema. Kui Sul kivi veel ei ole, ent tunned, et sooviksid selle positiivset mõju oma nahal kogeda, siis saad minu lemmik kivi soetada siit: https://naojoogasinule.ee/toode/joyful-gua-sha-massaazikivi/

Related Posts