Euroopa Regionaalarengu Fond toetab 15 000 euroga projekti “Näojoogat tutvustav veebileht koos koolitustele registreerimise ning veebikoolitusplatvormi loomine koos veebikoolitusprogrammi väljatöötamisega”.

KKK

Kui kaua näojooga rutiin päevas võtab?
Mis aja pärast ma tulemusi näen?
Kas ma olen näojooga praktiseerimiseks liiga vana?
Kas ma olen näojooga praktiseerimiseks liiga noor?
Kas näojooga tekitab mulle rohkem kortse?
Kas ma saan näojoogat teha ka aknele kalduva nahaga?
Kas ma saan harjutusi teha ka pärast Botoxi süste?

Keskmiselt võib arvestada, et näojooga harjutuste tegemine võtab Sinu päevast umbes 15 minutit. Siin saad olla loominguline, et kujundada just selline rutiin nagu sulle sobib. Kas sa teed harjutusi hommikul, et äratada oma näonahk üles või hoopis õhtul, et astuda välja kiirest argipäeva rütmist. Et näojooga praktiseerimise juurde kuulub ka enese jälgmine ja uute harjumuste juurutamine, siis tegelikult teed sa näojoogat ka muul ajal päevas ilma, et sellele ekstra aega kulutaksid.

See, kui kiiresti keegi tulemusi näeb, on väga individuaalne ning oleneb paljudest erinevatest faktoritest (näiteks vanus, elustiil ja pühendumus). Mõned meist näevad tulemusi juba pärast esimest näojooga sessiooni, kuid enamasti hakkame enda juures muutusi märkama paari-kolme kuu möödudes.

Isegi, kui Sinu näol on mõned sügavamad kortsud või piirkonnad, kus nahk kipub rippu jääma, ei ole kunagi liiga hilja, et enda näolihastega tööd hakata tegema. Näojooga kursus aitab Sul näolihastega töötada, saavutades seeläbi siledama naha ning aidates Sul vananemise protsessi aeglustada või isegi ümber pöörata.

Näojooga ei ole ainult neile, kes juba näevad vananemise ilminguid. Enamus harjumused ja miimika, mis võivad meie näonahka negatiivselt mõjutada on omandatud juba nooremas eas, seega alati on lihtsam ennetada, kui korrigeerida,

Enda lihaseid teadlikult toniseerides ja tugevdades soodustame seeläbi ka vereringet ning aitame kaasa naha pinguldamiseks näo erinevates piirkondades. Kui sa praktiseerid näojoogat teadlikult ja kontrollitult, siis näojooga uusi kortse ei tekita.

Aknele kalduva näonaha puhul saad väga edukalt teha näojooga harjutusi, kuna seal töötame sisemiste lihastega. Võimalusel praktiseeri harjutusi, mida saad teha ilma, et peaksid kätega nägu puudutama. Samas, akne korral väldi näomassaaži tegemist, et vältida põletikuprotsesside laialikandumist ja ägenemist.

Võib juhtuda, et pärast Botoxi süste ei ole võimalik teha harjutusi kindlatele näo piirkondadele. Kuid kui oled juba harjutustega tuttav, võid neid kasutama hakata pärast seda, kui Botoxi mõju on kadunud. Kui oled hiljuti Botoxi süste teinud, siis enne näojooga harjutustega alustamist, soovitan aga konsulteerida enda arstiga.

Liitu meie uudiskirjaga

Saa esimesena osa parimatest pakkumistest